Ефективна співпраця та комунікація зі своїм партнером, засновані на взаємній довірі. Сьогодні ми хочемо розповісти вам, як створити ефективний механізм співпраці і налагодити ефективне партнерство.
1. Оптимізуйте спосіб обміну інформацією зі своїм партнером
- Зменшіть кількість каналів зв’язку до мінімуму, щоб ви були в одному інформаційному полі зі своїми партнерами і гарантовано отримували всю найважливішу інформацію вчасно.
- Автоматизуйте спілкування, щоб заощадити час на інші важливі завдання. Наприклад:. не витрачайте час на дзвінки партнеру під час перевезення вантажу – слідкуйте за місцем розташування транспортного засобу по геолокації.
- Обмінюйтесь документами в одному інструменті – хмарному сервісі, що забезпечує надійну передачу та зберігання даних. Хмарні рішення захищені не гірше, ніж електронна пошта. Прикладами таких служб є: Dropbox, Google Disk, тощо.
Існують також розвинені та спеціалізовані сервіси для транспортно логістичної галузі, де обмін документами є лише одним із багатьох функцій. Такі як Логістична Платформа Trans.eu.
Використання таких інструментів заощадить ваш час, оптимізуючи обмін інформацією.
2. Встановіть чіткі дати доставки
Встановіть термін відповіді на направлену Вами заявку, створіть чіткі графіки завантаження та розвантаження з використанням часових інтервалів.
Часові інтервали – це аналог електронної черги, яка допоможе запобігти скупченню транспортних засобів в зоні завантаження і розвантаження та підвищить ефективність цього процесу.
3. Розробіть план на випадок непередбачених ситуацій
Процес перевезення вантажу повинен контролюватися як власником вантажу, так і перевізником.
Виникла непередбачена ситуація?
Перше, що потрібно зробити транспортній компанії, це повідомити замовника та вирішити з ним, що робити. Ви повинні розробити декілька варіантів розвитку подій – чіткий і зрозумілий сценарій того, як діяти в непередбачених ситуаціях. Усім працівникам (особливо новим) слід чітко розуміти і знати, що їм робити в такому випадку.
Ключовим тут є своєчасне повідомлення про проблему, адже тоді ваші лояльна співпраця з клієнтом буде продовжуватись.
4. Встановіть економічно ефективні тарифи на фрахт
Думайте в перспективі. Встановіть лояльні умови договору, які відповідають обом сторонам – оптимальний період відтермінування платежу, гнучкі тарифні умови. Одночасно обчисліть тарифи, виходячи із загальної вартості, та обговоріть розмір ставок разом.
Таким чином ви збережете довготермінове партнерство.
5. Оцініть результати співпраці
Узгодьте критерії, за якими ви будете оцінювати ефективність співпраці: кількість виконаних та скасованих перевезень, кількість затримок на завантаження та розвантаження, тощо. На основі цих даних вам буде зручніше оцінювати роботу та знаходити вектор для спільного зростання.
6. Узгодьте способи передачі заявок
Встановіть чіткий бізнес-процес передачі заявок для покращення надання послуг.
Визначте конкретний інструмент, який допоможе вам обмінюватися заявками. Створіть контрольний список параметрів вантажу та критеріїв доставки, щоб охопити всі важливі дані. Контрольний список також може бути у формі транспортної заявки на спеціальній платформі для автоматизації вантажних перевезень, що набагато зручніше.
Дотримуючись цих основних правил, ви спростите співпрацю та зміцните відносини зі своїми партнерами.