Мозок людини важить 3% від загальної маси тіла, але для нормальної роботи йому потрібно 20% енергії тіла. Не дивно, що ми намагаємось щодня максимально економити цю енергію. Тут нам допомагає звичка.
Як виникає звичка?
Звичка – це не що інше, як регулярне і автоматичне виконання певних видів діяльності. Наприклад, щоденна ранкова гігієна не змушує нас аналізувати і задавати питання, що ми робимо. Ми просто чистимо “зуби на автопілоті”, часто думаючи про щось зовсім інше.
Як у нас формується звичка? 3 етапи:
1. Підказка – те, що змушує нас розпочати нову дію
2. Рутина – вона виникає, коли ми починаємо регулярно повторювати дію
3. Нагорода – позитивне відчуття, яке ви отримуєте з рутини.
Наприклад, Адам досі вів мало активний спосіб життя і мав звичку щодня вставати о 8 ранку. Щоб змінити це, мала з’явитися підказка. У його випадку це був діагноз лікаря про погіршення стану здоров’я. Ця підказка була настільки сильною, що змусила Адама розробити нову рутину, яка включала у себе біг, щодня о 7 ранку. Через повторення та регулярність Адам виробив звичку рано вставати і тренуватися, після чого він завжди залишався задоволеним- що для нього власне і було нагородою.
Впровадження нової звички зазвичай займає близько місяця. Лише через цей час регулярне повторення дій стає для нас автоматичним.
Повсякденні трудові звички
Важко змінити те, до чого ми звикли. Це проти нашого мозку, який прагне зберегти енергію. Має бути дійсно важлива причина (підказка), яка змусить нас спробувати змінити поточну схему роботи. Наприклад, близько десятка років тому люди все надсилали один одному документи факсом (ймовірно, є місця, де це все ще практикується), потім виявилося, що спілкування електронною поштою є більш зручним. Через декілька років на ринку з’явилися комунікатори, які дали можливість безпосередньо зв’язатися із співрозмовником – одразу.
Міст дозволить вам продовжити подорож, а стіна – це її кінець
Звичка також іноді може обмежувати. Відкритість до міжнародної співпраці, пренесе вам багато переваг. “Давайте будувати мости, а не стіни” – компанії, які легко спілкуються та співпрацюють з фірмами з інших країн, отримують унікальну перевагу над тими, які мають лише місцеву перспективу. Причин є багато, особливо з точки зору специфіки транспортної галузі. Кожна країна має певні ресурси, що випливають із її становища на міжнародній арені. Одні мають потужний парк перевізників, а інші – надлишок вантажів. Платформа Trans.eu дозволяє всім користувачам укладати угоди глобально.
Підводячи підсумок, умовою ефективних дій є усвідомлення та робота над звичками, з одного боку, викорінення старих неефективних (наприклад, факс, зловживання телефоном), а з іншого боку, пошук нових рішень, які дають перевагу над іншими. Ламаючи рутину, завдяки активному залученню та усвідомленню ролі технологій, ми відкриваємо можливості, що виникають унаслідок зміни підходу, і кінцевий результат буде пов’язаний з:
🟠 розвитком компанії на міжнародному ринку,
🟠 більшою свободою вибору контрагентів,
🟠 позитивним фінансовим ефектом,
🟠 відкритістю до змін.
Джерело: https://beyondphilosophy.com/changing-customers-habits/