int(5509)

Навіщо необхідно подбати про взаємовідносини з експедитором?

Автомобільні перевезення в Україні в основному зосереджені на діяльності малих та середніх компаній. Вантажовідправники не хочуть працювати з великою кількістю малих компаній, тому для ринку вкрай важлива співпраця перевізників з експедиторами.

Джерела непорозумінь

Відносини між двома сторонами іноді змінюються. Є велика група підприємців, які користуються взаємною довірою, що виражається в постійних замовленнях. На жаль, є також багато претензій і звинувачень.

  • Д-р Яцек Карч
  • Директор з продажу Gruber Logistics
  • Перевізники вважають, що експедитори стягують непропорційно велику маржу – і в цьому часто є велика частка правди, оскільки це і є метою їхнього бізнесу. Також трапляється, що транспортні компанії отримують штрафи, які перевищують очікування вантажовідправника. Саме так діють так звані псевдо-експедитори, які таким чином шукають додаткові можливості для заробітку. З іншого боку, існують розбіжності щодо затримки в обігу документів (сканів, фотографій, передачі або підтвердження заявок). Великою проблемою для перевізників є також освоєння нових технологій. Крім того, трапляються випадки несвоєчасного завантаження та розвантаження без попереднього повідомлення або скасування перевезення в останню хвилину.

Співпраця нелегка, але необхідна

Незважаючи на численні розбіжності, які виникають між перевізниками та експедиторами, обидві сторони усвідомлюють, що не можуть функціонувати одна без одної.  Тому турбота про взаємні відносини має бути прагматичним завданням, підкріпленим діловим розрахунком. Численні потрясіння останніх років та їх наслідки переконливо демонструють, що лише спільними діями, базованими на толерантності, можна пережити кризу. Тим більше, як каже доктор Яцек Карч:

  • Д-р Яцек Карч
  • Директор з продажу Gruber Logistics
  • Ми не повинні налаштовувати себе на зміну моделі співпраці в нашій галузі. Вантажовідправники прямо говорять, що не хочуть працювати з великою кількістю малих перевізників – максимум три на одній лінії. Припустимо, лінія буде 400 вантажів на рік з Бельгії до Швеції. Один перевізник з 10 машинами ніяк не зможе впоратися з таким замовленням. Тому цю роль беруть на себе експедитори, або перевізник сам стає експедитором, залучаючи до співпраці інші транспортні компанії. Крім того, експедитор бере на себе ризик і відповідальність перед вантажовідправником. Перевізник більше не несе такої відповідальності. Тому цей союз буде тривати і надалі.

Ми не можемо точно передбачити, з якими викликами зіткнеться ринок перевезень у найближчі роки. Однак, вже зараз існують певні сумніви щодо наслідків кліматичного пакету ЄС, а також посилення конкуренції з боку перевізників з інших країн (наприклад, Туреччини). Тільки хороша співпраця всіх гравців на Українському транспортному ринку дозволить нам зберегти сильні позиції в Європі. 

Приватна біржа – найкращий простір для співпраці

Робота з перевіреними контрагентами є запорукою успіху на багатьох рівнях. Це основа функціонування як окремих компаній, так і галузі в цілому. Не випадково, що в першу чергу експедитор звертається до невеликої групи перевірених перевізників. 

Існує ще багато можливостей для покращення комунікації між двома сторонами. Досі комунікація була хаотичною, за допомогою електронних листів або телефонних дзвінків. Зараз це можна зробити на приватній біржі Trans.eu.

Приватна біржа – це закрите середовище, створене спеціально для конкретного експедитора або вантажовідправника, на яке він запрошує перевірених перевізників, з якими тісно співпрацює, або співпрацював. Таким чином, він створює власну приватну “біржу в біржі”, де він може надсилати пропозиції лише закритій групі контрагентів, як він це робив раніше електронною поштою, повідомленнями або за допомогою телефонних дзвінків. Технічно, принцип роботи приватної біржі подібний до публічної і пропозиції з неї, якщо перевізники на них не відгукніться , можуть (але не обов’язково) згодом потрапити на публічну біржу.

Варто зазначити, що через публічну біржу легше сформувати своє портфоліо та завоювати довіру експедиторів, результатом чого може стати запрошення від них на їхні приватні біржі.

  • Д-р Яцек Карч
  • Директор з продажу Gruber Logistics
  • Якщо у нас є інструменти, які полегшують співпрацю, такі як рішення, запропоновані Trans.eu, це може бути тільки на користь розвитку галузі. Цифрові інструменти допоможуть нам організувати нашу співпрацю, яка до цього часу була хаотичною.

Запитайте свого перевіреного експедитора, чи є у нього приватна біржа Trans.eu, і попросіть його підключити Вас до неї.

Інформацію про приватну біржу можна знайти ТУТ

    Хочете дізнатися більше?
    Наш консультант зв'яжеться з вами.
    Інформація про адміністратора

    Схожі статті: