int(5509)

Самостійний пошук транспортних заявок – переваги

Біржа вантажів. Як самостійно шукати вантажі

Передача транспортних засобів під експедицію є поширеною практикою на ринку вантажних перевезень. Згідно з цією практикою, посередник повністю розпоряджається часом перевізника, шукає для нього вантажі та організовує перевезення за заздалегідь визначеною ставкою. Робота з експедитором, хоча і здається надзвичайно зручним рішенням, на практиці має певні обмеження, такі як залежність від єдиного джерела замовлень. З огляду на це, варто обговорити переваги незалежності в перевезенні вантажів.

Біржа чи передача транспортних засобів під експедицію?

Для багатьох перевізників незалежність у галузі вантажних перевезень означає труднощі з пошуком вантажу або отриманням оплати, а отже, більший бізнес-ризик. З іншого боку, довірити транспортні засоби посереднику асоціюється із стабільністю та безпекою, оскільки є гарантія отримання постійних замовлень на перевезення та передачу відповідальності на отримання оплати. Однак співпраця між перевізником та логістичною компанією не завжди є такою гладкою, як може здатися. Особливо в умовах посилення кризи в галузі, варто розглянути можливість роботи на біржі. Які переваги самостійного пошуку транспортних заявок?

Переваги самостійного пошуку транспортних заявок

1. Гнучкість

Біржа чи передача транспортного засобу під експедицію? Будь-який перевізник, який ставить собі це питання, повинен усвідомлювати недостатню гнучкість останнього рішення. Ставки на перевезення встановлюються заздалегідь, що, звичайно, дає певну стабільність, але обмежує власника транспортної компанії у виборі заявок. Вступаючи в постійні відносини з посередником, він потрапляє в повну залежність від нього і не має перспективи змінити умови контракту протягом певного періоду часу. Оскільки витрати в транспортно-логістичній галузі залежать від ринкових змінних (наприклад, цін на паливо), це може стати джерелом фінансових проблем.

Особливо з урахуванням різної вартості дорожніх зборів в окремих країнах, фіксована ставка за кілометр не є гарним рішенням. Ці додаткові витрати часто призводять до того, що перевізник нічого не заробляє на маршруті, що просто не окупається в довгостроковій перспективі. З іншого боку, однією з переваг самостійності в перевезенні є гнучкість. Як користувач біржі вантажів, власник транспортної компанії встановлює ставки відповідно до власних уподобань і, таким чином, може адаптувати ціну та умови надання послуг до поточних витрат.

2. Фінансова безпека

Сумніви щодо того, що обрати – біржу чи логістичну компанію – часто виникають через недостатню захищеність перевізника. В транспортно логістичній галузі відтермінування оплати є нормою, тому багато власників транспортних компаній вирішують виставляти свої транспортні засоби на біржу, що дозволяє їм перекласти відповідальність за стягнення оплати на плечі посередника. Тоді, в ситуації неоплати з боку клієнта, вони теоретично все одно отримують оплату за свої послуги. Однак в реальності стовідсоткової гарантії немає. Ризик все одно є, тільки він прихований. Якщо компанія працює з великими замовленнями, то затримка одного розрахунку може призвести до неплатоспроможності експедитора, а неплатоспроможність експедитора призведе до банкрутства перевізника. Аналогічно, якщо трапиться пошкодження під час перевезення. Навіть якщо підприємець не винен, існує значний ризик, що контрагент заблокує оплату – не тільки за даним замовленням, а й за всіма виставленими йому на сьогоднішній день рахунками.

Самостійнійність в галузі вантажних перевезень усуває цю проблему, оскільки більша диверсифікація клієнтів означає більшу фінансову безпеку. Хоча на ринку не бракує нечесних компаній, біржі вантажів пропонують інструменти, за допомогою яких ви можете майже повністю мінімізувати ризик укладених вами транзакцій. Транспортна біржа Trans.eu спеціалізується навіть на бенчмаркінгу перевізників. Вона надає кожному користувачеві можливість перевірити інформацію про потенційного контрагента перед укладанням угоди. Користувач має доступ до його страхування, реєстраційних документів, історії на платформі, списку співробітників, детальних оцінок, а також до TransRisk – індексу платоспроможності платника.

3. Більші прибутки

Чи варто віддавати транспортні засоби у користування? Це залежить від того, чи хочете ви заробляти більше. Посередник завжди платить однаково, що дає відчуття стабільності, але не дозволяє скористатися змінами в економічному кліматі, щоб збільшити свій прибуток. На транспортно-логістичний сектор впливають різні фактори, і за сприятливих обставин перевізник може отримати маржу в розмірі 100%. Він не може скористатися цією безсумнівною перевагою незалежності в перевезенні, будучи залежним від посередника і умов підписаного контракту. З іншого боку, біржа дає йому перспективу розвитку бізнесу – навіть у важкі часи. Завдяки 230 000 пропозицій в день на Trans.eu, підтримувати свій автопарк в робочому стані не становить жодних проблем, навіть у несприятливому економічному кліматі. До переваг самостійного пошуку транспортних заявок також відноситься відсутність комісії. Як відомо, більшість експедиторів у своїй повсякденній роботі використовують біржі вантажів. Вступаючи в партнерство з ними, перевізник неминуче відмовляється від частини свого прибутку.

4. Утримання водіїв

Намагаючись відповісти на питання, які є недоліки роботи з логістичною компанією, не можна оминути тему водіїв. Проблема нестачі водіїв зростає з кожним роком і гостро відчувається власниками транспортних компаній. Для того, щоб зберегти безперервність зайнятості, багато хто з них піклується про підтримку позитивних відносин зі своїми співробітниками. Важливим елементом цих відносин є комунікація, за яку, коли автомобілі передаються в оренду, відповідає переважно логістична компаня. Якщо він або вона мають неналежний підхід, водії можуть почати звільнятися, що негативно позначиться на бізнесі перевізника. Зрештою, плинність кадрів – це не лише проблема нестачі робочої сили. Адже з кожним новим водієм зростає ризик пошкодження транспортного засобу, а ремонт автопарку коштує недешево. З іншого боку, незалежність у транспортній галузі дає повний контроль над комунікацією з водіями. Перевізник може забезпечити підтримку позитивних стосунків з водіями, що, в свою чергу, відобразиться на їхній відданості роботі та дбайливому ставленні до транспортного засобу.

Що обрати – біржу чи логістичну компанію?

Шукати відповідь на питання, що обрати – біржу чи логістичну компанію, особливо під час кризи в транспортно логістичній галузі, не має сенсу. В умовах відсутності замовлень на ринку найкращим способом отримати вільні вантажі є диверсифікація, тобто використання різних джерел пошуку вантажів. Співпраця між перевізником і логістичною компанією, доповнена самостійним пошуком замовлень на біржі, сьогодні є поширеним явищем, набагато популярнішим, ніж передача транспортних засобів під експедицію. Згідно з дослідженням, проведеним Trans.eu для звіту “Транспортний ринок в Польщі та Європі”, в даний час 46,3% респондентів шукають пропозиції на перевезення в більш ніж одному джерелі (основними джерелами є публічна біржа та постійна співпраця з експедитором). Однак в умовах кризи 27,6% респондентів заявили, що хотіли б частіше користуватися так званим “спотом”.

У чому переваги самостійного пошуку заявок на перевезення та співпраці з експедиторами? Перш за все, це фінансова безпека, яка виникає завдяки наявності різних джерел замовлень. Збільшуючи кількість джерел, з яких він отримує вантажі, перевізник зменшує ризик потенційних простоїв, а його автопарк залишається постійно в русі. Використання публічної біржі також дає йому можливість знайти більш високооплачувані та цінні заявки. Йому не доводиться залежати від жорстких умов контракту, підписаного з посередником, він сам вибирає, за скільки він хоче возити і куди, що має велике значення в кризові часи. І, нарешті, він має можливість встановити цінні ділові стосунки, які можуть перетворитися на постійні, добре оплачувані контракти.

Незалежність у галузі вантажних перевезень – Trans.eu

Усвідомлюючи недоліки співпраці тільки з експедитором, варто паралельно шукати замовлення на публічній біржі та будувати відносини з посередником. Платформа Trans.eu – це простір, який дозволяє зробити і те, і інше. Тут щомісяця публікується майже 5 мільйонів пропозицій для перевізників, що гарантує швидкий пошук цінних вантажів навіть у важкі часи. З іншого боку, на приватній біржі, створеній для конкретного експедитора, можна налагодити постійну співпрацю з посередником і отримати гарантію отримання замовлення в першу чергу.

Зареєструйтеся на Trans.eu і відкрийте для себе переваги самостійного пошуку транспортних заявок!

    Хочете дізнатися більше?
    Наш консультант зв'яжеться з вами.
    Інформація про адміністратора

    Схожі статті: