Veikla transporto ir logistikos sektoriuje kelia vis daugiau iššūkių. Tarp ekspeditorius ir vežėjus kamuojančių problemų svarbiausia – finansinis saugumas. Kitos, bet ne mažiau svarbios problemos, pavyzdžiui, konkurencingumo išlaikymas ir efektyvumo didinimas, reagavimas į besikeičiančias rinkos realijas ir prisitaikymas prie pereinamojo laikotarpio energetikos srityje reikalavimų. Transporto įmonės finansinis saugumas lemia, kaip veiksmingai ji reaguos į minėtus iššūkius. Todėl likvidumo stabilizavimas turėtų būti pagrindinis bet kurios TSL įmonės tikslas. Kaip įgyti finansinį saugumą?
Kas yra finansinis saugumas?
Paprasčiau tariant, tai situacija, leidžianti verslui sklandžiai veikti ir toliau augti. Transporto įmonės finansiniam saugumui įtakos turi ne tik einamosios veiklos pelningumas ir likvidumo palaikymas, bet ir veiksmingas turimo turto ir net skolų valdymas. Stabilumas ir tikrumas šioje srityje leidžia investuoti į transporto priemonių parką, darbuotojus ir plėtoti tolesnes verslo iniciatyvas. Tačiau pramonėje, kurioje vyrauja ilgi atsiskaitymo terminai, pasiekti finansinį saugumą nėra lengva. Daugelis verslininkų vis dar svarsto, kaip įgyti finansinį saugumą.
Kaip užtikrinti įmonės finansinį saugumą?
Kai įmonė išlieka moki, ji turi daugiau galimybių išgyventi krizės metu. Taigi įmonės finansinis saugumas yra labai svarbus klausimas bet kuriai įmonei, ne tik transporto srityje. Tačiau išlaikyti likvidumą kartais gali būti sudėtinga, ypač kai verslo išlaidos didėja diena iš dienos, o sąskaitos už užsakymus apmokamos tik po kelių ar net keliolikos savaičių. Būdas stabilizuoti grynųjų pinigų srautus gali būti pritraukti mokius, patikimus rangovus, kurie garantuotų ilgalaikius užsakymus. Taip išvengsite rizikos dirbti su nemokių klientų. Praktikoje užmegzti tokius santykius nėra lengva ir tam reikia laiko. Sprendimą siūlo tarpininkai, tačiau ne visi verslininkai įsitikinę, kad verta naudotis ekspedijavimo įmonių paslaugomis.
Kaip rasti naujų rangovų ir įgyti finansinį saugumą?
Skaitmeninės komunikacijos eroje yra daugybė būdų, kaip pasiekti potencialų rangovą. Asmeniniai santykiai ir plėtojami verslo tinklai tebėra labai svarbūs. Norint jų įgyti, reikėtų aktyviai dalyvauti pramonės renginiuose, pavyzdžiui, prekybos mugėse, konferencijose, pobūviuose ar ne tokiuose oficialiuose verslo susitikimuose. Finansinis saugumas TSL pramonėje reikalauja energingai ieškoti užsakymų savarankiškai, pavyzdžiui, socialinėje žiniasklaidoje. Kai trūksta krovinių, skubių užsakymų galima rasti daugybėje „Facebook” grupių. Tačiau ten nėra jokios garantijos, kad negausime nemokaus, nepatikimo kliento. Kaip finansiškai apsisaugoti nuo tokių atvejų?
Transporto ir krovinių birža – finansinis saugumas
Daugelį pirmiau minėtų problemų galima išspręsti internetinėje transporto biržoje. Ją galima naudotis nesijaudinant dėl įmonės finansinio saugumo, nes visi naudotojai yra tinkamai patikrinti. Joje galima lengvai ir greitai sudaryti tiek trumpalaikės sutartis, tiek užmegzti ilgalaikį bendradarbiavimą. Internetinė transporto birža – tai ne tik pavieniai nemokami kroviniai, bet ir plati laivybos ir gamybos įmonių duomenų bazė. Europoje yra kelios tokios platformos. Tačiau saugiausią transporto birža išlieka Trans.eu. Prie jos verta prisijungti jau šiandien, nemokamai užsiregistravus. Sužinokite, kokią naudą teikia transporto užsakymų paieška patiems!
Kaip sumažinti riziką tiekimo grandinėje?
Siekiant finansinio saugumo, verta sumažinti riziką tiekimo grandinėje, o šio tikslo galima pasiekti įvairinant užsakymus. Kuo baigiasi priklausomybė nuo kelių, net ir geriausių klientų, geriausiai parodė pandemijos era. Tačiau diversifikuodami savo rangovus galite lengviau reaguoti į nenumatytus atvejus ir atitinkamai išlaikyti savo verslą net ir esant sezoniniam nuosmukiui. Internetinė transporto birža gali tapti pagrindiniu pelningų trumpalaikių ir ilgalaikių užsakymų šaltiniu. Taigi ar reikalingas ekspeditorius? Nepaisant naujų metodų plėtros, ekspeditoriaus vaidmuo vis dar labai svarbus, ir tai ypač akivaizdu, kai vežami grįžtantys kroviniai. Bendradarbiavimas su patikimais ekspeditoriais didina transporto įmonės finansinį saugumą.
Kaip pagerinti likvidumą ir padidinti pinigų srautus?
Vienas didžiausių privalumų savarankiškai prašant transporto užsakymų – užmegzti tiesioginius verslo santykius, kurie vėliau atsipirks. Tačiau tai dar ne viskas. Iš anksto užsitikrinus atitinkamus trumpalaikius ir ilgalaikius užsakymus, galima numatyti veiklos pajamas ir parengti daugumos išlaidų ataskaitą. Tai leidžia finansiškai pasirengti kritinei situacijai. Gavus daugiau užsakymų, lengviau sukaupti finansinius rezervus, užtikrinančius finansinį transporto saugumą. Derinant įvairius užsakymų paieškos būdus, pavyzdžiui, krovinių biržą, asmeninius ryšius ir ekspeditorių tarpininkavimą, neabejotinai padidės transporto įmonės finansinis saugumas.