SmartMatch – nabídky nákladů

Vhodně přizpůsobené nabídky od zasílatelů Vás nyní najdou samy

Na Platformě Trans.eu již můžete získat nabídky převozů, čili dopravy nákladů bezprostředně od renomovaných zasílatelů. Jedná se o zcela nový nástroj a nový způsob spolupráce v dopravě.

Proč se vyplatí využít nové nabídky?

 • Obdržíte nejlépe Vám přizpůsobené návrhy nákladů, bez nutnosti je vyhledávat v databázi a bez vyjednávání prostřednictvím komunikátoru
 • Jasná pravidla: každá nabídka od zasílatele má termín platnosti a definované podmínky přepravy, a sazba je vždy k jednání
 • Uzavírání transakce s obchodním partnerem je jednoduché a zautomatizované – bez pohovorů, mailů, telefonů. Stačí vepsat cenu, potvrdit volbu a počkat na rozhodnutí.
 • Máte šanci na stálou spolupráci s věrohodnými zasílateli

Jak to funguje?

 • 1

  Zasílatel publikuje přepravu, čili nabídku nákladu

  Definuje parametry nákladu, místa operace
  a podmínky přepravy. Může uvést sazbu,
  nebo požádat o návrh ceny.

 • Algorytm dopasowuje firmy z giełdy Trans do potrzeby załadowcy

  2

  Algoritmus vybere vhodné firmy
  odpovídající potřebám zasílatele z databáze Trans

  Rozvinutý algoritmus vyhledává takové firmy, které nejlépe odpovídají kritériím zasílatele. Zohledňuje také takové proměnlivé, jako jsou: vyhledávané a klikané nabídky, flotila firmy, hodnocení, certifikáty. Na tomto základě vytváří seznam firem, kterým zasílá nabídku zasílatele.

 • 3

  Nabídku nákladu obdržíte na komunikátoru

  Jestliže Vás algoritmus vytipoval při výběru vhodných dopravců, obdržíte nabídku. Pokud ji chcete poznat blíže, klikněte na odkaz a přihlaste se do nové verze Platformy Trans.eu (beta) pomocí svého TransId a hesla.

 • 4

  Seznámíte se s nabídkou
  a odpovídáte na ni

  Odpovídají Vám podmínky nabídky a termíny? Akceptujte nabídku. Můžete navrhnout vlastní sazbu – zabere Vám to jen několik sekund. Zasílatel porovná Vaši nabídku s ostatními a vybere si firmu pro realizaci dané přepravy.

 • 5

  Vyhrál jste přepravu?
  Přijměte zakázku

  Jestliže byla vybrána Vaše nabídka – obdržíte zprávu s potvrzením. Můžete přistoupit k realizaci zakázky.

Nejčastější dotazy

CO JE TO SMARTMATCH?

Jedná se o systém vzájemného přizpůsobeného výběru propojení návrhů nákladů a dopravních firem.

JAK ZÍSKÁVAT NABÍDKY OD ZASÍLATELŮ?

Algoritmus vybírá nabídky zasílatelů vhodně přizpůsobené k profilům firem v rámci databáze. Vybírá ty s dobrými hodnoceními od jejich obchodních partnerů, s certifikáty a moderní flotilou Pokud chcete, aby vybral právě Vás, dbejte o svůj obraz na platformě. Vše, co přidáte do profilu Vaší firmy, zvýší šanci na dobré vhodné přizpůsobení nabídky!

PROČ JSEM OBDRŽEL NABÍDKU?

Algoritmus SmartMatch vyhledává firmy, které nejlépe odpovídají kritériím zasílatele. Zohledňuje také takové proměnlivé, jako jsou: vyhledávané a klikané nabídky, flotila firmy, hodnocení, certifikáty. Na tomto základě vytváří seznam firem, kterým zasílá nabídku zasílatele.

PROČ DOSTÁVÁM NABÍDKU, KTERÁ NENI VHODNĚ PRIZPŮSOBENÁ MÉMU PROFILU?

Algoritmus je ve fázi beta, proto jeho výběry dobrého přizpůsobení na počátku ještě nemusí být ideální. Algoritmus se však učí díky historickým údajům. S každým dalším krokem bude jeho výběr dobrého přizpůsobení nabídky pro firmu více a více přesnější.

JAKÉ ÚDAJE ANALYZUJE ALGORITMUS?

Algoritmus má přístup pouze k údajům o aktivitách realizovaných na platformě, jako jsou: vyhledávané směry, klikání na nabídky a na obsah profilů firem: obdržená hodnocení, flotila, certifikáty a licence. Vybírá vhodně tyto údaje s přizpůsobením nabídce zasílatele: parametry nákladu, trasy, požadavky na flotilu. Díky tomu může vytvořit vhodné přizpůsobení a zaslat nabídku odpovídající firmě. Všechny citlivé údaje, jsou systémem šifrovány a algoritmus k nim nemá přístup.

VIDÍ JINÝ UŽIVATEL, ŽE JSEM DOSTAL NABÍDKU?

Ne. Obdržení nabídky a vyjednávání o nabídce probíhá pouze mezi Zasílatelem (Speditérem) a Dopravcem.

VÍ ZASÍLATEL, ŽE JSEM NABÍDKU ODMÍTL?

Ne. Do okamžiku podání nabídky Zasílatel neví, kteří dopravci tuto nabídku obdrželi. Její odmítnutí proto není viditelné pro nikoho jiného, než je doporučovaná firma.

VIDÍ JINÍ DOPRAVCI MOJI NABÍDKU?

Ne. Pouze zasílatel vidí nabídky, které mu zasílají jednotliví Dopravci.

CO JE ZAPOTŘEBÍ UDĚLAT. JESTLIŽE CHCEME ZVÝŠIT ŠANCE NA ZÍSKÁNÍ NABÍDEK NA PŘEPRAVU ZBOŽÍ?

Algoritmus vybírá nabídky zasílatelů s ohledem na profily firem v databázi. Jestliže je firma aktivní v databázi, má dobře doplněný profil, pozitivní hodnocení od obchodních partnerů, certifikáty a moderní flotilu, má šanci dostávat nabídky nákladů.

CO JE ZAPOTŘEBÍ UDĚLAT, ABYCHOM ZVÝŠILI ŠANCI, ŽE SI NÁS ZASÍLATEL VYBERE?

Zasílatel bude hodnotit věrohodnost firmy na základě jejího profilu. Vlastnictví aktuálních dokumentů, certifikátů, hodnocení a referencí od obchodních partnerů proto bude jedním z kritérií takového hodnocení.

JESTLIŽE BUDU SOUHLASIT S NABÍDKOU, ZNAMENÁ TO, ŽE JSEM UZAVŘEL DANOU TRANSAKCI?

Ještě ne. Algoritmus zasílá nabídky více než jen jedné firmě. Souhlas s nabídkou znamená, že se Váš návrh dostane k zasílateli. Ten jej může vybrat nebo odmítnout. Pokud Vaši nabídku zasílatel vybere, pak obdržíte zprávu s potvrzením a s další instrukcí.

VYHRÁL JSEM PŘEPRAVU ZBOŽÍ. JAK ZREALIZOVAT ZAKÁZKU?

Jestliže zasílatel vybral Vaši nabídku, pak obdržíte na svoji e-mailovou adresu odkaz na zakázku s podrobnými informacemi o termínech a místech operace. Akceptujte zakázku a přistupte k její realizaci.

PROČ JSEM NEDOSTAL ZAKÁZKU, I KDYŽ JSEM ODSOUHLASIL NABÍDKU?

Jestliže jste neobdržel zprávu o vítězství pro danou přepravu zboží, znamená to, že si zasílatel vybral nabídku jiné firmy. Jestliže jste však obdržel potvrzení o získání zakázky přepravy zboží, a přesto jste zakázku neobdržel, vstupte do modulu Přepravy zboží v nové verzi platformy, přejděte na podrobnosti a kontaktujte zasílatele. Můžete rovněž zkontrolovat modul Zakázky. V případě problémů kontaktujte Klientské oddělení.

JAK ODVOLAT DOSTÁVÁNÍ NABÍDEK?

Jestliže nechcete dostávat nabídky vybírané algoritmem, ztrácíte šanci spolupracovat s nejlepšími zasílateli. Jestliže však i přesto chcete vyřadit svou firmu z přizpůsobování nabídek, kontaktujte prosím Klientské oddělení.

Máte dotazy?
Kontaktujte infolinku.

+420 246 019 749

(od pondělí do pátku, 7:00 – 17:00)