Inteligentny algorytm proponowania
ładunków SmartMatch

Najlepsze oferty od załadowców teraz same Cię znajdą

Na Platformie Trans.eu możesz już otrzymywać oferty frachtów, czyli transportu ładunków bezpośrednio od renomowanych załadowców. To zupełnie nowe narzędzie i nowy sposób współpracy w transporcie.

Dlaczego warto
skorzystać z nowych ofert?

 • Otrzymujesz najlepiej dopasowane
  propozycje ładunków
  , bez
  konieczności wyszukiwania na giełdzie
  i negocjacji na komunikatorze
 • Jasne zasady: każda oferta
  od załadowcy ma termin ważności
  i określone warunki przewozu, a stawka
  zawsze jest negocjowalna
 • Zawieranie transakcji z kontrahentem
  jest proste i zautomatyzowane
  bez rozmów, maili i telefonów.
  Wystarczy wpisać cenę, potwierdzić
  wybór i zaczekać na decyzję.
 • Masz szansę na stałą współpracę
  z rzetelnymi załadowcami

Jak to działa?

 • 1

  Załadowca publikuje fracht, czyli ofertę ładunku

  Określa parametry ładunku, miejsca operacji
  i warunki przewozu. Może podać stawkę
  lub poprosić o wyceny.

  Załadowca publikuje fracht, czyli ofertę ładunku

 • Algorytm dopasowuje firmy z giełdy Trans do potrzeby załadowcy

  2

  Algorytm dopasowuje firmy
  z giełdy Trans do potrzeby załadowcy

  Zaawansowany algorytm wyszukuje te firmy, które najlepiej odpowiadają kryteriom załadowcy. Bierze pod uwagę takie zmienne jak: wyszukiwane i klikane oferty, flota firmy, oceny, certyfikaty. Na tej podstawie buduje listę firm, którym wysyła ofertę załadowcy.

 • 3

  Otrzymujesz ofertę ładunku na komunikatorze

  Jeśli algorytm wytypował Cię w dopasowaniu, otrzymasz ofertę. Aby ją poznać, kliknij w link i zaloguj się na nowej wersji Platformy Trans.eu (beta) swoim TransId i hasłem.

  Otrzymujesz ofertę ładunku na komunikatorze

 • Sprawdzasz ofertę i odpowiadasz na nią

  4

  Sprawdzasz ofertę
  i odpowiadasz na nią

  Warunki oferty i terminy Ci odpowiadają? Zaakceptuj ofertę. Możesz zaproponować własną stawkę – to zajmie kilka sekund. Załadowca porówna Twoją ofertę z innymi i wybierze firmę do realizacji frachtu.

 • 5

  Sprawdzasz ofertę
  i odpowiadasz na nią

  Warunki oferty i terminy Ci odpowiadają? Zaakceptuj ofertę. Możesz zaproponować własną stawkę – to zajmie kilka sekund. Załadowca porówna Twoją ofertę z innymi i wybierze firmę do realizacji frachtu.

   Wygrałeś fracht? Przyjmij zlecenie

Najczęstsze pytania

CO TO JEST SMARTMATCH?

Jest to system dopasowania propozycji ładunków i firm transportowych.

JAK OTRZYMYWAĆ OFERTY OD ZAŁADOWCÓW?

Algorytm dobiera oferty załadowców do profilu działalności firm na giełdzie. Wybiera te z dobrymi ocenami od kontrahentów, certyfikatami i nowoczesną flotą. Aby wybrał właśnie Ciebie, zadbaj o swój wizerunek na platformie.Wszystko, co dodasz do profilu firmy, zwiększa szansę na dobre dopasowanie!

DLACZEGO OTRZYMAŁEM OFERTĘ?

Algorytm SmartMatch wyszukuje te firmy, które najlepiej odpowiadają kryteriom załadowcy. Bierze pod uwagę takie zmienne jak: wyszukiwane i klikane oferty, flota firmy, oceny, certyfikaty. Na tej podstawie buduje listę firm, którym wysyła ofertę załadowcy.

DLACZEGO OTRZYMUJĘ OFERTĘ NIEDOPASOWANĄ DO MOJEGO PROFILU?

Algorytm jest w fazie beta, więc jego dopasowania mogą na początku nie być idealne. Uczy się on jednak na danych historycznych. Z każdym kolejnym działaniem jego dopasowanie oferty do firmy będzie coraz dokładniejsze.

JAKIE DANE ANALIZUJE ALGORYTM?

Algorytm ma dostęp tylko do danych o działaniach podejmowanych na platformie, takich jak: wyszukiwane kierunki, klikane oferty oraz zawartości profili firm: otrzymane oceny, flota, certyfikaty i licencje. Dopasowuje te dane do oferty załadowcy: parametrów ładunku, trasy, wymagań floty. Dzięki temu może stworzyć dopasowanie i wysłać ofertę odpowiedniej firmie. Wszystkie dane wrażliwe, tj. dane osobowe i rejestrowe, są zaszyfrowane przez system i algorytm nie ma do nich dostępu.

CZY INNY UŻYTKOWNIK WIDZI, ŻE DOSTAŁEM PROPOZYCJĘ?

Nie. Otrzymywanie i negocjowanie ofert odbywa się tylko pomiędzy Załadowcą (Spedytorem) oraz Przewoźnikiem.

CZY ZAŁADOWCA WIE, ŻE ODRZUCIŁEM PROPOZYCJĘ?

Nie. Do momentu złożenia oferty Załadowca nie wie, jacy przewoźnicy ją otrzymali. Jej odrzucenie nie jest więc widoczne dla nikogo spoza rekomendowanej firmy.

CZY INNI PRZEWOŹNICY WIDZĄ MOJĄ OFERTĘ?

Nie. Tylko Załadowca widzi oferty, które są składane przez Przewoźników.

CO ZROBIĆ, ŻEBY ZWIĘKSZYĆ SZANSĘ NA OTRZYMYWANIE PROPOZYCJI FRACHTÓW?

Algorytm dobiera oferty załadowców do profilu działalności firm na giełdzie. Jeżeli firma jest aktywna na giełdzie, posiada dobrze uzupełniony profil, pozytywne oceny od Kontrahentów, certyfikaty i nowoczesną flotę, ma szansę otrzymywać propozycje ładunków.

CO ZROBIĆ, ŻEBY ZWIĘKSZYĆ SZANSĘ WYBRANIA PRZEZ ZAŁADOWCĘ?

Załadowca będzie oceniał wiarygodność firmy na podstawie jej profilu. Posiadanie aktualnych dokumentów, certyfikatów, ocen i referencji od Kontrahentów będzie więc jednym z kryterium takiej oceny.

JEŚLI ZAAKCEPTUJĘ OFERTĘ, TO ZNACZY, ŻE JUŻ ZAWARŁEM TRANSAKCJĘ?

Jeszcze nie. Algorytm wysyła oferty do więcej niż 1 firmy. Akceptacja oferty oznacza, że Twoja propozycja trafi do załadowcy. Może on ją wybrać lub odrzucić. Kiedy Twoja propozycja zostanie wybrana przez załadowcę, otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem i dalszą instrukcją.

WYGRAŁEM FRACHT. JAK ZREALIZOWAĆ ZLECENIE?

Jeśli załadowca wybrał Twoją ofertę, otrzymasz na swój adres e-mail link do zlecenia ze szczegółowymi informacjami o terminach i miejscach operacji. Zaakceptuj zlecenie i przystąp do jego realizacji.

DLACZEGO NIE OTRZYMAŁEM ZLECENIA, MIMO ŻE ZAAKCEPTOWAŁEM OFERTĘ?

Jeśli nie otrzymałeś powiadomienia o wygranym frachcie, oznacza to, że załadowca wybrał ofertę innej firmy. Jeśli natomiast dostałeś potwierdzenie otrzymania frachtu, a mimo to nie otrzymałeś zlecenia, wejdź do modułu Frachty na nowej wersji platformy, przejdź do szczegółów i skontaktuj się z załadowcą. Możesz również sprawdzić moduł Zlecenia. W razie problemów, skontaktuj się z Obsługą Klienta.

JAK ZREZYGNOWAĆ Z OTRZYMYWANIA OFERT?

Rezygnując z ofert wysyłanych przez algorytm, stracisz szansę na współpracę z najlepszymi załadowcami. Jeśli jednak chcesz wykluczyć swoją firmę z dopasowań, prosimy o kontakt z Obsługą Klienta.

Masz pytania?
Skontaktuj się z infolinią.

+48 71 734 17 00

(od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00)