SmartMatch – návrhy nákladov

Vhodné ponuky od objednávateľov vás teraz nájdu samy

Na Platforme Trans.eu už môžete dostávať návrhy prepráv priamo od renomovaných objednávateľov. Je to úplne nový nástroj a nový spôsob spolupráce v doprave.

Prečo sa oplatí využiť nové ponuky?

 • Najvhodnejšie návrhy nákladov dostanete bez toho, aby ste museli prehľadávať ponuky v databáze a dohadovať podmienky cez komunikátor
 • Jasné pravidlá: každá ponuka od objednávateľa má termín platnosti a stanovené podmienky prepravy, a sadzbu môžete vždy dohodnúť.
 • Uzatváranie transakcií s obchodnými partnermi je jednoduché a automatizované – bez rozhovorov, emailov či telefónov. Stačí zadať cenu, potvrdiť výber a počkať na rozhodnutie.
 • Máte šancu na stálu spoluprácu so solídnymi objednávateľmi.

Ako to funguje?

 • 1

  Objednávateľ zverejňuje ponuku nákladu

  Určuje parametre nákladu, miesta a podmienky prepravy. Môže uviesť sadzbu alebo požiadať o cenovú ponuku.

 • Algorytm dopasowuje firmy z giełdy Trans do potrzeby załadowcy

  2

  Algoritmus hľadá najvhodnejšie firmy z databázy Trans podľa potrieb objednávateľa

  Inteligentný algoritmus hľadá tie firmy, ktoré najlepšie spĺňajú kritériá objednávateľa. Zohľadňuje také premenné ako: vyhľadávané a otvárané ponuky, flotilu firmy, hodnotenia, certifikáty. Na základe toho vytvára zoznam firiem, ktorým posiela ponuku objednávateľa.

 • 3

  Na komunikátore dostávate ponuku nákladu

  Ak vás algoritmus vytypoval, dostávate ponuku. Keď chcete spoznať podrobnosti, otvorte odkaz a prihláste sa do novej verzie Platformy Trans.eu (beta) svojím TransID a heslom.

 • 4

  Kontrolujete ponuku
  a odpovedáte na ňu

  Podmienky a termíny ponuky vám vyhovujú? Prijímate ponuku. Môžete navrhnúť vlastnú sadzbu – zaberie vám to niekoľko sekúnd. Objednávateľ porovná vašu ponuku s inými a vyberie spoločnosť, ktorá prepraví jeho náklad.

 • 5

  Vyhrali ste prepravu nákladu?
  Prijmite zákazku

  Ak si objednávateľ vybral vašu ponuku – dostanete správu s potvrdením. Môžete začať realizovať zákazku.

Najčastejšie otázky

ČO JE TO SMARTMATCH?

Je to systém prepájania návrhov nákladov a najvhodnejších dopravných firiem.

AKO ZÍSKAŤ PONUKY OD OBJEDNÁVATEĽOV?

Algoritmus podľa profilu činnosti firmy v databáze hľadá najvhodnejšie ponuky objednávateľov. Vyberá tie s dobrými hodnoteniami, s certifikátmi a s moderným vozidlovým parkom. Aby algoritmus vybral vašu firmu, postarajte sa o imidž vašej firmy v Platforme. Všetko, čo pridáte do profilu firmy, zvyšuje šancu na vhodnejšie ponuky!

PREČO NAŠA FIRMA DOSTALA PONUKU?

Algoritmus SmartMatch hľadá tie firmy, ktoré sú najvhodnejšie, tzn. najlepšie spĺňajú kritériá objednávateľa. Zohľadňuje také premenné ako: vyhľadávané a otvárané ponuky, flotilu firmy, hodnotenia, certifikáty. Na základe toho vytvára zoznam firiem, ktorým posiela ponuku objednávateľa.

PREČO NAŠA FIRMA DOSTALA PONUKU, KTORÁ NEPASUJE K JEJ PROFILU?

Algoritmus je iba v beta fáze, preto na začiatku ponúkané návrhy nemusia byť ešte ideálne. Avšak neustále sa učí na historických údajoch. Zakaždým budú jeho návrhy čoraz presnejšie a vhodnejšie.

KTORÉ ÚDAJE ALGORITMUS ANALYZUJE?

Algoritmus má prístup iba k údajom o činnostiach vykonávaných v databáze (v Platforme), takých ako: vyhľadávané smery, otvárané ponuky a obsah firemných profilov: získané hodnotenia, flotila, certifikáty a licencie. Tieto údaje porovnáva s ponukami objednávateľov: parametrami nákladu, trasami, či požiadavkami na flotilu. Vďaka tomu dokáže nájsť tie najvhodnejšie a poslať im danú ponuku. Všetky citlivé údaje, tzn. osobné a registračné údaje, systém šifruje a algoritmus k nim nemá prístup.

VIDIA INÍ POUŽÍVATELIA, ŽE NAŠA FIRMA DOSTALA PONUKU?

Nie. Ponuky sa posielajú a dohadujú iba medzi daným Objednávateľom (Špeditérom) a Dopravcom.

VIE OBJEDNÁVATEĽ, ŽE NAŠA FIRMA ODMIETLA PONUKU?

Nie. Až kým nejaký dopravca neprijme danú ponuku, Objednávateľ nevie, ktorí dopravcovia ju dostali. Odmietnutie nevidí nikto, iba sama navrhovaná firma.,

VIDIA INÍ DOPRAVCOVIA PONUKU NAŠEJ FIRMY?

Nie. Iba Objednávateľ vidí ponuky Dopravcov, ktorí reagovali/odpovedali.

ČO MôŽEME UROBIŤ, ABY SME ZVÝŠILI ŠANCU NA ZÍSKANIE PONÚK NÁKLADOV?

Algoritmus podľa profilu činnosti firmy v databáze hľadá najvhodnejšie ponuky objednávateľov. Ak je firma aktívna v databáze, má dobre vyplnený profil, pozitívne hodnotenia od obchodných partnerov, certifikáty a modernú flotilu, má šancu získavať ponuky nákladov.

ČO MôŽEME UROBIŤ, ABY SME ZVÝŠILI ŠANCU NA ZÍSKANIE PONÚK NÁKLADOV?

Objednávateľ bude hodnotiť solídnosť firmy na základe jej profilu. Aktuálne dokumenty, certifikáty, hodnotenia a referencie obchodných partnerov budú jedným z kritérií takého hodnotenia.

AK FIRMA PRIJALA PONUKU, ZNAMENÁ TO, ŽE UŽ UZATVORILA TRANSAKCIU?

Ešte nie. Algoritmus posiela ponuky viac než jednej firme. Keď prijmete ponuku, znamená to, že Objednávateľ dostane váš návrh. Môže ho prijať alebo odmietnuť. Keď Objednávateľ vyberie váš návrh, dostanete správu s potvrdením a ďalšie pokyny.

NAŠA FIRMA VYHRALA PREPRAVU NÁKLADU. AKO VYKONAŤ ZÁKAZKU?

Keď Objednávateľ vyberie vašu ponuku, na vašu emailovú adresu dostanete správu s odkazom na zákazku, v ktorej sú uvedené podrobné informácie o termínoch a miestach činností. Prijmite zákazku a začnite ju realizovať.

PREČO NAŠA FIRMA NEDOSTALA ZÁKAZKU, HOCI PRIJALA PONUKU?

Ak ste nedostali oznámenie o vyhratí prepravy nákladu, znamená to, že Objednávateľ vybral ponuku inej firmy. Avšak ak ste dostali potvrdenie o získaní prepravy nákladu, a napriek tomu ste nedostali zákazku, otvorte si modul Náklady v novej verzii Platformy, prejdite na podrobnosti a skontaktujte sa s Objednávateľom. Môžete tiež skontrolovať modul Zákazky. V prípade problémov, kontaktujte Zákaznícke centrum.

AKO VYPNÚŤ POSIELANIE PONÚK?

Ak vypnete posielanie ponúk inteligentným algoritmom, stratíte šancu na spoluprácu s najlepšími objednávateľmi. Avšak ak napriek tomu nechcete také ponuky dostávať, kontaktujte Zákaznícke centrum.

Máte otázky?
Kontaktujte infolinku.

(+421) 233 006 762

(od pondelka do piatku, 7:00 – 17:00)