SmartMatch
Akıllı Sipariş Teklif Algoritması

Artık yük sahiplerinden gelen teklifler uygun taşıyıcılarla otomatik olarak eşleşecek

Trans.eu Platformunda, yük tekliflerinizi tanınmış ve güvenilir nakliyatçılardan, üreticilerden alarak doğrudan taşımacılık yapabilirsiniz. SmartMatch ulaşım sektöründe kullanabileceğiniz tamamen yeni bir araç ve işbirliği şeklidir.

Neden Kullanmalısınız? 

 • Yükünüz için aramalar yapmadan ve iletişime geçmekle zaman kaybetmeden,  en iyi teklif eşleştirme sistemine sahip olursunuz
 • Açık Kurallar : Göndericiden alınan her teklifin geçerlilik süresi ve taşıma koşulları açıkça belirtilmiştir, ve oranlar her zaman görüşlere açıktır.
 • Telefon görüşmeleri ve mailler olmadan karşı tarafla işlemlerinizi basit ve otomatik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.                 Sadece fiyatı girin, tercihlerinizi belirtin ve yanıtları bekleyin.
 • Günlük işlerinizde güvenilir şirketlerle işbirliği yapmanın keyfini çıkarın.

Nasıl Çalışır?

 • 1

  Yük sahibi, yükü için navlunu yayınlar

  Yük parametrelerini, operasyon yerlerin
  ve ulaşım koşullarını tanımlarlar.
  Bir oran verebilir veya karşı taraftan isteyebilirler.

   

 • Algorytm dopasowuje firmy z giełdy Trans do potrzeby załadowcy

  2

  Algoritma, Trans Exchange üzerinden
  göndericinin ihtiyaçlarına göre şirketleri eşleştirir

  Gelişmiş bir algoritma, yükleyicinin kriterlerine en uygun olan şirketleri arar.
  Dikkate aldığı değişkenler arasında ; aranan ve tıklanan teklifler, şirket filoları, derecelendirmeler ve sertifikalar yer almaktadır.
  Bu şekilde, yük sahibinin teklif göndereceği şirketlerin listesini oluşturur.

 • 3

  Messenger üzerinden yük teklifleri iletilir

  Eşleşmeler sonuc algoritma tarafından seçildiğiniz takdirde, tarafınıza teklif iletilir.

  Teklifi görüntüleyebilmek için, TransId ve şifrenizle Trans.eu platformunun (beta) yeni versiyonuna giriş yapmanız gerekir.

 • 4

  Teklifler kontrol edilir
  ve sistem üzerinden cevaplanır

  Teklifin şartları ve koşullarından memnun musunuz? Öyleyse teklifi kabul edin. Birkaç saniyenizi ayırarak kendi oranlarınızı da sunabilirsiniz.  Yükleyici firma teklifinizi diğerleri ile karşılaştırır ve nakliyesi için bir şirket seçer.

 • 5

  Teklifler kontrol edilir
  ve sistem üzerinden cevaplanır

  Teklifin şartları ve koşullarından memnun musunuz? Öyleyse teklifi kabul edin. Birkaç saniyenizi ayırarak kendi oranlarınızı da sunabilirsiniz.  Yükleyici firma teklifinizi diğerleri ile karşılaştırır ve nakliyesi için bir şirket seçer.

   Wygrałeś fracht? Przyjmij zlecenie

Sık Sorulan Sorular

SMARTMATCH NEDİR ?

SmartMatch yük teklifleri ile taşımacılık şirketlerini otomatik olarak eşleştiren bir sistemdir.

YÜK SAHİPLERİNDEN NASIL TEKLİF ALACAĞIM ?

Algoritma teklifleri oluşturulan profillere göre seçmektedir. Çalıştığı firmalardan iyi puanlar alan, modern filolara ve sertifikalara sahip olan firmalar her zaman daha çok tercih edilir. Algoritma tarafından önerilme oranını arttırmak için Platformdaki profilinize önem göstermelisiniz. Şirket profilinize eklediğiniz her bilgi seçilme oranınızı arttırmaktadır.

NEDEN TEKLİF ALIYORUM ?

SmartMatch algoritması, yük sahibinin kriterleri ile en iyi eşleşen taşıma firmalarını aramaktadır. Dikkate alınan kriterler arasında daha çok aranan ve tıklanan teklifler, şirket filoları ve değerlendirmeler yer almaktadır. Bu bilgiler temel alınarak, yük sahibinin teklif gönderebileceği firmaların listesi oluşturulur.

NEDEN KENDİ PROFİLİMLE EŞLEŞMEYEN TEKLİFLER ALIYORUM ?

Algoritma şu an beta aşamasındadır ve bu sebeple ilk kullanımlarda en mükemmel sonuçları veremeyebilir. Algoritma Platform içerisinde gerçekleştirdiğiniz her hareketi tarihsel olarak izleyerek, bu veriler sonucunda şirketlere önerilen tahminleri daha da iyileştirmektedir.

HANGİ VERİLER ALGORİTMA TARAFINDAN ANALİZ EDİLİR ?

Algoritma, yalnızca platform üzerinden gerçekleştirilen faaliyetlerin verilerine erişim sağlayabilir. Örneğin, aranan yol tarifleri, incelenen teklifler ve şirket profillerinin içeriği; alınan puanlar, filo, sertifikalar ve lisanslar. Bu sayede doğru bir eşleşme oluşturabilir ve doğru şirketlere teklifler gönderilebilir. Kişisel ve şirket bilgileri gibi tüm hassas veriler, sistem tarafından şifrelenir ve algoritmanın erişimine kapatılır.

ALDIĞIM TEKLİFLER BAŞKA BİR KULLANICI TARAFINDAN GÖRÜLEBİLİR Mİ ?

Hayır. Tekliflerin alınması ve müzakere edilmesi sadece Yükleyici (Yük Sahibi) ve Taşıyıcı arasında gerçekleşir.

YÜK SAHİBİ TEKLİFİN REDDEDİLĞİNİ GÖREBİLİR Mİ ?

Hayır. Teklif karşı tarafa iletilene kadar, yükleyici hangi taşıyıcıların onu aldığını bilmez. Reddedilmesi bu nedenle tavsiye edilen şirket dışındaki kişiler tarafından görülemez.

DİĞER TAŞIYICILAR BENİM TEKLİFLERİMİ GÖREBİLİR Mİ?

Hayır. Sadece yük sahibi, taşıyıcılar tarafından sunulan teklifleri görebilir.

TEKLİF ALMA ŞANSINI ARTTIRMAK İÇİN NE YAPILMALI ?

Algoritma yük sahiplerinin teklifleri ile taşıyıcıların tekliflerini firmaların profillerine göre eşleştirir. Eğer firma sistem üzerinde aktif, profili doldurulmuş, olumlu yorumlar almış, sertifikaları filoları mevcut ise tekliflerde eşleşme şansı yüksektir.

İLAN SAHİPLERİ TARAFINDAN TERCİH EDİLMEK İÇİN NE YAPMALIYIM ?

Taraflar oluşturdukları profilleri inceleyerek şirket güvenilirliğini kontrol edeceklerdir. Güncel sertifikalara, olumlu yorumlara sahip olmak güvenilirliğinizi arttırırken daha fazla tercih edilmenizde yardımcı olacaktır.

EĞER TEKLİFİ KABUL EDERSEM, İŞLEMİ TAMAMLADIĞIM ANLAMINA GELİR Mİ?

Henüz değil. Algoritma teklifi 1’den fazla şirkete göndermektedir. Teklifi kabul ettiğinizde bu bilgi yük sahibine iletilir, yük sahibi kabul edebilir veya reddedebilir. Yük sahibi de kabul ettiği takdirde, bir sonraki adımların yazılı olduğu bir konfirmasyon maili alacaksınız.

NAVLUNU BEN KAZANDIM. SİPARİŞİ NASIL OLUŞTURULUR ?

Yükleyici sizin teklifinizi seçtiyse, e-posta adresinize işlem tarihi ve konumla ile ilgili ayrıntılı bilgileri içeren bir sipariş bağlantısı alacaksınız. Siparişi kabul edin ve işleminize devam edin.

TEKLİFİ KABUL ETTİĞİM HALDE NEDEN SİPARİŞİ ALMADIM ?

Navlunu kazandığınıza dair bir onay almadıysanız, yük sahibi başka bir firmanın teklifini onaylamış demektir. Ancak, navlunun onaylandığına dair bir teyit aldıysanız ve sipariş bilgisini almadıysanız, platformun yeni sürümündeki Navlun modülünde bulunan ayrıntılara gidin ve yükleyiciyle iletişime geçin. Siparişler modülünü de kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir sorun halinde, lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiniz.

TEKLİF ALMA ABONELİĞİMDEN NASIL ÇIKACAĞIM ?

Algoritma tarafından gönderilen tekliflere cevap vermeyerek, en iyi nakliyatçılarla işbirliği yapma şansını kaybedersiniz. Ancak, şirketinizi Platformdan çıkarmak istiyorsanız, lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiniz.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var ?

Haftaiçi 09.00 – 18.00 saatleri arasında aşağıdaki numarayı arayarak

bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 212 709 96 20